CDS15ED820GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDS15ED820GO3
Descripción:
MICA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.429" L x 0.142" W (10.90mm x 3.60mm)
Product Status Active
Series CDS15
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 82 pF