CDS19FD152JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDS19FD152JO3
Descripción:
CAP MICA 1500PF 5% 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.461" (11.70mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.344" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.620" L x 0.170" W (15.70mm x 4.30mm)
Product Status Active
Series CDS19
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF