CDS19FD472FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDS19FD472FO3
Descripción:
MICA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.469" (11.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" L x 0.228" W (16.00mm x 5.80mm)
Product Status Active
Series CDS19
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4700 pF