CDS30FD562JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDS30FD562JO3
Descripción:
CAP MICA 5600PF 5% 500V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.791" (20.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.438" (11.10mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.720" L x 0.220" W (18.30mm x 5.60mm)
Product Status Active
Series CDS30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 5600 pF