CDSA18RR1W
ChromeLED
Producto No:
CDSA18RR1W
Fabricante:
ChromeLED
Descripción:
DISPLAY 7SEG 1.80" SGL RED 10DIP
Guía del usuario
Color Red
Current - Test 10mA
Size / Dimension 2.205" H x 1.496" W x 0.394" D (56.00mm x 38.00mm x 10.00mm)
Millicandela Rating 75mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 72mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 1.80" (45.72mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V