CDSC18Y1W
ChromeLED
Producto No:
CDSC18Y1W
Fabricante:
ChromeLED
Descripción:
DISPLAY 7SEG 1.80" SGL YELLOW 10
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Color Yellow
Current - Test 10mA
Size / Dimension 2.205" H x 1.496" W x 0.394" D (56.00mm x 38.00mm x 10.00mm)
Millicandela Rating 8mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 1.80" (45.72mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V