CDSC56R2WF
ChromeLED
Producto No:
CDSC56R2WF
Fabricante:
ChromeLED
Descripción:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.748" H x 0.500" W x 0.315" D (19.00mm x 12.70mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V