CDV16FF821JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDV16FF821JO3F
Descripción:
CAP MICA 820PF 5% 1KV RADIAL
En stock : 1188
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 1 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm)
Product Status Active
Series CDV16
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 820 pF