CDV30FJ152JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDV30FJ152JO3F
Descripción:
CAP MICA 1500PF 5% 2000V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.438" (11.10mm)
Voltage - Rated 2 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.790" L x 0.320" W (20.10mm x 8.10mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF