CDV30FJ182FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CDV30FJ182FO3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 2 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.791" L x 0.339" W (20.10mm x 8.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1800 pF