CED1E101MCB6358
Chinsan (Elite)
Producto No:
CED1E101MCB6358
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 92 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series CED
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 230 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 440 mOhms