CENB1060A4802F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
CENB1060A4802F01
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 62W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.25" L x 2.67" W x 1.28" H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.882 lb (400.07 g)
Current - Output (Max) 1.3A
Series CENB1060 (60W)
Power (Watts) 62 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 4.7' (1.45m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 48V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC