CF1/2CT52R201J
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
CF1/2CT52R201J
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 200 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W