CF12JB2R00
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CF12JB2R00
Descripción:
RES 2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.335" L x 0.122" W (8.50mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W