CF18JA16K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CF18JA16K0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 16K OHM 5% 1/8W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 16 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W