CF2JB1K20
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CF2JB1K20
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 1.2K OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series CF
Power (Watts) 2W