CFM14JA1R80
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CFM14JA1R80
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 1.8 OHM 5% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W