CFM260S120
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
CFM260S120
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 260W
En stock : 15
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 21.67 A
Series CFM260S (260W)
Power (Watts) 260W