CFM500S360
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
CFM500S360
Descripción:
AC/DC CONVERTER 36V 380W
En stock : 68
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 94.5%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, D-Mark, FCC
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.54" H (127.0mm x 76.2mm x 39.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.56 A
Series CFM500S (500W)
Power (Watts) 380W (500W Forced Air)