CFR50J8K2
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
CFR50J8K2
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 8.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
En stock : 12000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 3000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -450ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.2 kOhms
Series CFR50, Neohm
Power (Watts) 0.5W, 1/2W