Hogar / Ceramic Capacitors / CGA2B2NP02A221J050BA
minImg
CGA2B2NP02A221J050BA
TDK Corporation
Producto No:
CGA2B2NP02A221J050BA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 220PF 100V NP0 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF