Hogar / Ceramic Capacitors / CGA3E2NP01H271J080AA
minImg
CGA3E2NP01H271J080AA
TDK Corporation
Producto No:
CGA3E2NP01H271J080AA
Descripción:
CAP CER 270PF 50V NP0 0603
En stock : 3500
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 270 pF