Hogar / Ceramic Capacitors / CGA3E2X7R1E154K080AA
minImg
CGA3E2X7R1E154K080AA
TDK Corporation
Producto No:
CGA3E2X7R1E154K080AA
Descripción:
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603
En stock : 793
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF