Hogar / Ceramic Capacitors / CGA3E2X7R2A223M080AE
minImg
CGA3E2X7R2A223M080AE
TDK Corporation
Producto No:
CGA3E2X7R2A223M080AE
Descripción:
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF