Hogar / Ceramic Capacitors / CGA4F2NP02A182J085AA
minImg
CGA4F2NP02A182J085AA
TDK Corporation
Producto No:
CGA4F2NP02A182J085AA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 1800PF 100V NP0 0805
En stock : 4115
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1800 pF