Hogar / Ceramic Capacitors / CGA5F2NP02A562J085AA
minImg
CGA5F2NP02A562J085AA
TDK Corporation
Producto No:
CGA5F2NP02A562J085AA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 5600PF 100V NP0 1206
En stock : 2703
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 5600 pF