Hogar / Ceramic Capacitors / CGJ3E2X7R2A222K080AA
minImg
CGJ3E2X7R2A222K080AA
TDK Corporation
Producto No:
CGJ3E2X7R2A222K080AA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
En stock : 80
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF