CGR123U012R2L
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CGR123U012R2L
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 12V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 12 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.4mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.19 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 12000 µF