CGS482U075V3C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CGS482U075V3C
Descripción:
CAP ALUM 4800UF 75V SCREW
En stock : 51
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 9.36 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4800 µF