CH2NEBB12S
CIT Relay and Switch
Producto No:
CH2NEBB12S
Descripción:
SWITCH PB DPDT 1A 125VAC
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Blue
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series CH
Voltage Rating - DC 24 V
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V