CHB50-48S24N
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
CHB50-48S24N
Paquete:
Half Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 24V 50W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 2.08A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Half Brick
Efficiency 89%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series CHB50 (50W)
Power (Watts) 50 W