CHS3002412-U
Cosel USA, Inc.
Producto No:
CHS3002412-U
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 200W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 16.7A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 92%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 250 V
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.43" H (58.4mm x 22.9mm x 11.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series CHS (300W)
Power (Watts) 200 W