Hogar / Oscillators / CHT70C3742PMT
minImg
CHT70C3742PMT
CTS-Frequency Controls
Producto No:
CHT70C3742PMT
Descripción:
XTAL OSC XO 37.4000MHZ HCMOS TTL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CHT70
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator Crystal
Frequency 37.4 MHz