CIH02T15NHNC
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
CIH02T15NHNC
Paquete:
01005 (0402 Metric)
Descripción:
FIXED IND 15NH 140MA 2.6 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 3 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Inductance 15 nH
Series CIH02T
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz