CIH02T1N1SNC
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
CIH02T1N1SNC
Paquete:
01005 (0402 Metric)
Descripción:
FIXED IND 1.1NH 250MA 500MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 2 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 1.1 nH
Series CIH02T
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz