CIL10S150KNC
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
CIL10S150KNC
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 15UH 1MA 1.7 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 20 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Inductance 15 µH
Series CIL10
Type -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 14MHz