CK06BX473K
KYOCERA AVX
Producto No:
CK06BX473K
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.047UF 100V BX RADIAL
En stock : 1764
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Temperature Coefficient BX
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-C-11015, CK06
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF