CKR22BX683MS
KYOCERA AVX
Producto No:
CKR22BX683MS
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.068UF 50V BX 2-DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Temperature Coefficient BX
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Package / Case 2-DIP
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.068 µF
Features -
Failure Rate S (0.001%)