CL02B121KP2NNNC
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
CL02B121KP2NNNC
Descripción:
CAP CER 120PF 10V X7R 01005
En stock : 13415
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 120 pF