CL03C150JA3NNNC
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
CL03C150JA3NNNC
Descripción:
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201
En stock : 25457
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 15 pF