CL03C1R6CA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
CL03C1R6CA3GNNC
Descripción:
CAP CER 1.6PF 25V C0G/NP0 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 1.6 pF