CL220K4-G
Microchip Technology
Producto No:
CL220K4-G
Paquete:
TO-252, (D-Pak)
Descripción:
IC CURRENT REGULATOR TO252
En stock : 17155
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Output 20mA
Sensing Method High-Side
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252, (D-Pak)
Series -
Function Current Regulator
Accuracy -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr Microchip Technology
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 5V ~ 220V