CL32C182JGHNNNF
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
CL32C182JGHNNNF
Descripción:
CAP CER 1800PF 500V NP0 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series CL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 1800 pF