Hogar / Fixed Inductors / CLF10040T-101M-D
minImg
CLF10040T-101M-D
TDK Corporation
Producto No:
CLF10040T-101M-D
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
FIXED IND 100UH 1A 288 MOHM SMD
En stock : 1116
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 288mOhm Max
Inductance 100 µH