Hogar / Fixed Inductors / CLF12555T-331M-D
minImg
CLF12555T-331M-D
TDK Corporation
Producto No:
CLF12555T-331M-D
Descripción:
FIXED IND 330UH 700MA 672MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 672mOhm Max
Inductance 330 µH