CLM0D03600
Siemens
Producto No:
CLM0D03600
Fabricante:
Siemens
Descripción:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,OPN
Guía del usuario
Operating Temperature -
Coil Power 410VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 60 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 600VAC
Must Operate Voltage 510 VAC