CLM0D08120
Siemens
Producto No:
CLM0D08120
Fabricante:
Siemens
Descripción:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,8NO,OPN
Guía del usuario
Operating Temperature -
Coil Power 1200VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 60 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 8PST-NO (8 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC