CLM1E05208
Siemens
Producto No:
CLM1E05208
Fabricante:
Siemens
Descripción:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,20
Guía del usuario
Operating Temperature -
Coil Power 1300VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 100 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 5PST-NO (5 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 208VAC
Must Operate Voltage 176.8 VAC