CLS8D28NP-4R5NC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
CLS8D28NP-4R5NC
Descripción:
FIXED IND 4.5UH 4.2A 39 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 39mOhm Max
Inductance 4.5 µH