CM05ED360GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CM05ED360GO3
Descripción:
CAP MICA 36PF 500V RADIAL
En stock : 100
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Product Status Active
Series CM05
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 36 pF